DRAKIÁDY V NAŠÍ OBCI

 


2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

 

 

Uspořádat v Chlumci drakiádu, je vlastně nápad Karla Jeřábka. Od nápadu po realizaci nebylo daleko a tak jsme mohli 25.9. 2004 uspořádat naší první drakiádu.Počasí se nám krutě odměnilo, začátek drakiády byl stanoven na 13. hodinu a tímto taky začalo vytrvale pršet. Déšť vlastně ustal až koncem drakiády, zde musíme vyzdvihnout přístup jak dětí tak i rodičů že dokázali setrvat až do konce. Po ukončení soutěže předváděli letečtí modeláři RC klubuÚstí n/L a MK Chlumec své modely. Taky žáci z našeho kroužku předvedli své modely raket. Ceny do soutěže věnovala obec Chlumec a firma Genope.                                  

       Několik snímků z drakiády 2004 .....................

 

   
   
   

              Drakiáda 2005

 

Letošní drakiáda byla pořádaná dne 15. 10. 2005, a to od 13.00h, počasí po rozplynutí mlhy bylo nádherné. Vysvitlo sluníčko, a to nás taky provázelo po celou dobu soutěže s malým vánkem západního směru. Děti samy nebo v doprovodu rodičů přicházely již od 12.00h. Po uzavření  přihlášek byl celkový počet soutěžících 65. Trať již byla vytyčena a proto soutěž začala krátce po jedné hodině. Draci byli různých typů a modelů. Každé dítě mělo dva soutěžní lety, kde se ten nejhorší škrtal a ten lepší se zapisoval do pořadí. 

 

   
 

     Soutěžící dokončili lety naprosto všichni a věříme, že se líbila všem. O hladký průběh soutěže se postaralo 10. členů modelářského klubu Chlumec v četně našich manželek p. Beranové a p.Čápové. Ceny, plakáty a diplomy financovala obec Chlumec.

 

   
   
   
   

V této soutěži nejde o vítězství, chceme, aby děti pochopily, že volný čas jde trávit trochu jinak než vysedáváním u televize nebo bezcílném bloumání po ulicích.

 

   

    Poděkování patří Vám rodičům a Vašim ratolestem za účast a vytrvalost, děkujeme.

   

 Drakiáda 2006

 Drakiáda 2007

 Letos , 13.10. od 13 hodin se konal již 4.ročník podzimní Chlumecké drakiády. Pořádal ji modelářský klub Severka Chlumec za velikého přispění obce Chlumec. Tato nám pomohla zajistit ceny pro vítěze a pro každého dětského účastníka alespoň nějakou sladkost.

Zakladatel a ředitel Karel Jeřábek

Soutěžily i ti nejmenší

a draků bylo spousta

Několik cen od obce Chlumec

A vítěz hlavní ceny

Několik dalších soutěžících

Za velkého zájmu předvedli raketový modeláři

pod vedením Karla Jeřábka , jak jim létají jejich rakety

A nakonec ještě ukázka RC letadel

a nyní ve vzduchu

Více fotografií najdete v Galerii

   

Drakiáda 2008

18.10.2008 se na louce ve Strádovské ulici v Chlumci konal již pátý ročník Chlumecké drakiády. Již pátý rok ho pro děti uspořádal modelářský klub Severka Chlumec, za přispění obecního úřadu Chlumec. Dodatečně mu tímto děkujeme za jejich podporu.Přidávám několik fotek z této akce.

Počasí nám i letos přálo a účast byla poměrně vysoká. Je příjemné potkávat stejné tváře každý rok.  Jen o něco větší.

Stejně jako každý rok předvedli ukázku své činnosti raketoví modeláři pod vedením Karla Jeřábka

  Nezbývá mi, než poděkovat pořadatelům, obci Chlumec za podporu a nakonec Vám všem za účast a perfektní atmosféru. Věřím, že se všichni opět sejdeme na 6.ročníku Chlumecké drakiády.
 

Drakiáda 2009

  Po pěti ročnících drakiád v Chlumci jsme tentokrát , 24.10.2009 , uspořádali Drakiádu v Modlanech, které jsou , jak se dříve říkalo střediskovou obcí, pod kterou spadá i obec Suché, kde máme s naším klubem v Modelparku sídlo. Celou akci domluvil Pavel Štern s organizátory z Modlan pod vedením Pavla Rajčana. Spolupracovali jsme se sdružením Přátel Modlanska, MŠ Modlanská rolnička, základní školou a hasiči.   Vše klaplo jak bylo dohodnuto. Vlastní soutěž draků jsme zajišťovali my a vše ostatní si vzali na starost modlanští. Už při přípravě celé akce byl vidět velký zájem o uspořádání ze strany obce Modlany. Vše začíná seznámením veřejnosti v obci a to je vidět na plakátě, který už na pohled je pěkný.
  Začátek akce byl stanoven na 14. hodinu a tak už po 13 hodině se sjížděla auta na parkoviště, které za chvíli nestačilo a parkovalo se na přilehlé louce. Trousily se skupinky dětí, ale hlavně rodiče s malými dětmi s draky. Na asfaltové ploše a louce se před zahájením probíhalo asi 50 dětí s draky a alespoň dvakrát tolik rodičů.
  Akci zahájil P. Rajčan a s pravidly soutěže všechny seznámil P. Štern. Nefoukal vítr a tak jsme zvolili typ soutěže tak, že bude měřen čas uběhnutí vzdálenosti letištní plochy s maximem 3 minut. Takže, kdo jde nebo běží pomaleji , vyhrává. Ti , co měli čas 3 minuty postoupili do 2. kola.  Postoupilo 9 soutěžících a tak se udělalo rozlétávání všech devět najednou na vzdálenost 20 metrů a byli známi vítězové.
  Mimo startovací plochu si všichni mohli opéci buřty, posilnit se teplým čajem a později i vytáhnout pečené brambory z ohně a ochutnat i tuto pro děti nezvyklou pochoutku. U občerstvení si ještě prohlédli hasičskou techniku místní jednotky.

             

Plakát na Drakiádu Příprava draků P.Štern seznamuje s pravidly soutěže

Organizátoři z Modlan Ozdobená ochranná stěna Pohled na ModelPark při soutěži

Určitě bude létat Vytížená klouzačka Časoměřiči soutěže
  O přestávce přistál na ploše skutečný letoun modeláře Pavla Suka z Plzně, který se přiletěl na akci podívat a naopak děti si mohly letoun prohlédnout z blízka.. Před jeho odletem ještě Jakub Vlk, kterému je 14 let, předvedl pilotáž jeho modelu tryskáče, vystřelili jsme 3 rakety a Jirka Horáček předvedl svého motoráka.
  Po přestávce bylo vyhodnocení soutěže, kde pořadatelé z Modlan předali všem krásné účastnické diplomy a vítězům věcné ceny.

Ceny těm nejmenším Děvčata trénují v bezvětří Děvčata v akci

Doma dělaný drak Draci na stěně Jdeme na to....

Jeden z koupených draků Ještě připravit šňůry Jirka má modelářskou krabici
Když fouká větřík Na každého se dostalo Létali jsme i po soutěži

Nástup účastníků Diplom z drakiády
  Pěkné počasí nám vydrželo i když to jednu chvíli hrozilo deštěm, ale akce to byla opravdu pěkná a věřím, že se dětem líbila a nejen jim. Poděkování patří všem organizátorům, pořadatelům a časoměřičům.
  Nashledanou v příštím roce na našich akcích v MODELPARKU.                                                                                         Karel Jeřábek

Drakiáda v ModelParku 2010

  Sobotní ráno 9.října bylo opravdu podzimní, krásně slunečno, nepatrný vítr, ale chladno. Vydrželo to i do odpoledne, kdy jsme na 14 hodinu zvali za podpory obce Modlany všechny děti na Drakiádu.  Byla připravena nejen vlastní soutěž, ale i ukázky hasičů z Modlan a Srbic a ukázky leteckých a raketových modelářů.  S účasti dětí jsem měl trochu obavu, protože už před týdnem proběhly místní Drakiády v Modlanech a v Suché.

  Ale i přesto se po 13 hodině začaly trousit děti s draky a rodiči /zajímavé že převážně maminek /. Na přilehlé louce u parkovitě to bylo za chvíli plné zkoušejících draků . Po 14 hodině jsme zahájili vlastní soutěž pro 40 dětí a ještě více rodičů. Protože foukal východní vítr, mohli soutěžící běhat po asfaltové dráze, kde v délce asi 80 metrů předvedli, jak jim drak létá. Čím pomaleji postupovali, tím jim létal lépe. Už při doběhnutí dostávali účastníci Diplom a sladkosti. Na závěrečném nástupu byli 3 s nejlepšími výsledky a draky odměněni krásnými dorty . Ostatní byli jeden po druhém pozváni k předání dalších sladkostí, které jim předávala starostka paní Podzimková.

  Následovaly ukázky modelářů z našeho klubu s raketovými a leteckými modely.Po soutěži se předvedli v akci i hasiči. Přijeli se 4 vozy, kde si mohly děti prohlédnout jejich techniku pro hasení. Praktickou ukázkou stříkačky zaujali většinu dětí.

Děti se vyřádili i na kolotoči a skluzavce, které jsou součástí areálu Modelparku, malovaly křídami na asfalt a mohli shlédnout i hezkou výstavku malovaných dráčků umístěných na ochranné síti.

  Poděkování  za uspořádání patří všem organizátorům a pořadatelům z našeho klubu a z obce Modlany.

Byla to pěkná akce pro děti, sice trochu náročná pro rodiče a pořadatele, ale stálo to za to. Těšíme se na příští rok na další akci v Modelparku.                                                                                                                                                      


Drakiáda Modlanska 2011

 Ve spolupráci Přátel Modlanska a Obecního úřadu v Modlanech uspořádal náš klub 8.října Drakiádu pro děti z Modlan a okolí.. Od rána bylo nevlídné podzimní počasí, chladno asi 10°C, dost silný vítr, oblačno a dokonce i malá přeháňka. To bylo asi hlavní, co odradilo celou řadu rodičů vydat se s dětmi k nám do Modelparku.

  Ti co přišli a bylo jich 21 určitě nelitovali, protože si zalétali s draky , mohli si prohlédnout hasební techniku, shlédli ukázky leteckých modelářů a na závěr měli  opékání buřtů nad ohněm, který připravili hasiči.

  Vlastní soutěž proběhla tak, že všichni létali s draky a bodovači sledovali výkony dětí ( ne rodičů) s ovládáním draků. Ti nejlepší byli vyhodnoceni a odměněni velkým skládacím drakem a stavebnicemi leteckých modelů. Každý účastník obdržel účastnický diplom a kazetu s čokoládou.

  Byla to hezká akce pro děti, které si to užili a určitě se sejdeme příští rok znovu, snad v lepším počasí.

  Díky patří i členům klubu Josefu Klímovi a Pavlu Nisserovi, kteří předvedli svoje modely, pořadatelům P. Šternovi, J. Tůmovi i M. Soukupovi a všem občanům z Modlan, kteří pomohli organizačně.

   

Karel Jeřábek


Drakiáda Modlanska 2012

  Tak jako v minulých letech , tak i letos jsme uspořádali společně s obcí Drakiádu. I když bylo polojasno a trochu chladněji, přišlo se registrovat 33 soutěžících dětí. Nejdříve si to všichni odzkoušeli , než začala vlastní soutěž. Vál docela silný vítr a tak měli někteří problém s udržením ve vzduchu. Vlastní soutěž proběhla po skupinách podle věku. Startovali nejdříve ti nejmladší na 10 minut letu, kdo spadl  dříve, byl vyřazen. Následovaly další dvě skupiny na 15 a 20 minut.

  Po odlétání si každý mohl upéci špekáčky na ohni,  připraveným místními hasiči. Při vyhlášení obdržel každý soutěžící  účastnický diplom, různé dobroty a vítězové ceny,  věnované obcí, místními hasiči a naším klubem.Byla to zdařilá akce pro děti. Škoda jen, že vítr znemožnil starty modelů k předvádění,  kterých bylo tentokrát připravených hodně.

  Dík  za uspořádání akce patří především Pavlovi Šternovi za zorganizování, všem pořadatelům z obce včetně paní starostky a členům klubu, kterých tentokrát bylo hodně.

                                                                                                                                            Karel Jeřábek


  Propršená Drakiáda 2013

 V pořadí už pátá Drakiáda se konala v Modelparku za spolupráce obce Modlany. Tentokrát nás počasí sklamalo . Od rána poprchávalo až pršelo a nepřestalo ani po obědě, kdy jsme doufali, že to konečně přejde. I přes špatné počasí se sešlo 18 dětí s draky. Někteří, když zrovna nelilo, to zkoušeli běhat s draky, ale většinou je rodiče odvedli pod střechu, kde byli všichni soustředěni. Dobrou náladu udržoval rozhlas dětskými písničkami.  Hlavním organizátorem a sponzorem celé akce byl Pavel Štern , který zajistil hodnotné ceny. Diplomy a drobné upomínkové předměty dodala obec.

  Jenže když se nesoutěžilo ?  Pavel to vyřešil tombolou. Tak jak se přihlašovali ,tak ve stejném pořadí chodili tahat lístečky s cenami. Druhé lístečky, které si vytahovali byly ceny - plyšáci, které věnovaly dcery Pavla Šterna .  Ceny všem účastníkům udělaly velkou radost .

  Dík patří i hasičům, kteří přijeli pomoci, paní starostce  a členům klubu Severka, kteří pomáhali vše zorganizovat. Bohužel nedošlo ani na opékání vuřtů a tak Pavel Štern pozval všechny  do Modelparku na neděli odpoledne, kde se sešel téměř takový počet jako v sobotu a opékání bylo.                                                                                                                                                   

   

    Karel Jeřábek

     
     
     
     
     

 

Hlavní stránka