Velké rakety Sazená

18.10.2013       


  Pro špatný terén v okolí letiště Koprník se přesunulo setkání Příznivců velkých modelů raket na letiště v Sazené. Z našeho klubu jsem se zůčastnil jenom já a tak jsem před osmou v sobotu ráno vyrazil po dálnici na Sazenou. Teplo zrovna nebylo, jen asi 3°C a na letišti mohlo být tak 7°C, což přijíždějícím účastníkům vůbec nevadilo. Na letišti už bylo všechno připraveno z pátku, kde si  raketýři z Prahy mákli, aby bylo vše , tak jak má být pro toto setkání.   Vybalili jsme modely z aut a bylo co okukovat. Já jsem si přivezl celkem 3 modely-  UFO, Terminátora a velkého Little Joe II. Zvláště na Littla jsem byl sám zvědavý, protože jsem udělal rekonstrukci modelu a vše upravil na motor o výkonu 320 Ns, oproti 160 Ns původním.

  Po zahájení se střídal model za modelem, ty větší čekaly na 13 hodinu, odkdy byl povolen start pro rakety s dostupem nad 600 metrů. Byla to pěkná podívaná, úchvatné starty velkých modelů a hlavně vše bez problémů a havarií. Start Littla byl perfektní, rychlý, kolmý a s dobrým návratem, kdy jsem vyhazoval padáky pomocí rádia.

  Dík za uspořádání patří všem , kteří se na tom podíleli. Pořídil jsem pár fotek co jsem stačil a jsou v příloze. Další můžete vidět na webu „raketáci.cz „.

  Více foto v Galerii

   

Karel Jeřábek