Raketové modely


Na těchto stránkách Vám chceme přiblížit činnost raketových modelářů.


 

     
Raketová show 8.11.2014

V sobotu 8. listopadu pořádal klub raketových modelářů z Krupky Raketovou show, kde kromě létajících hloupostí byly i velké rakety a tak jsem si připravil osvědčeného Little Joe a vystřelil  jej.

 

Velké rakety Sazené 2014 4.10.214

Třetí akci tohoto druhu v roce uspořádali kluci z Prahy 7 na letišti v Sazené. Počasí bylo podzimní, ale docela pěkně. Po rozplynutí ranních mlh, bylo téměř bezvětří a teploty do 18°C,.

 

Velké rakety Sazené 18.10.2013

  Pro špatný terén v okolí letiště Koprník se přesunulo setkání Příznivců velkých modelů raket na letiště v Sazené. Z našeho klubu jsem se zůčastnil jenom já a tak jsem před osmou v sobotu ráno vyrazil po dálnici na Sazenou.

 

Festival velkých modelů raket ModelPark 29.6.2013

 Opět po roce jsme uspořádali setkání příznivců velkých modelů raket v Modelparku v Suché. Předpověď počasí nám dělalo trochu problém, ale skutečnost byla jiná. V pátek bylo polojasno a teploty kolem dvacítky. Nic nenasvědčovalo, že by se mělo něco měnit.

 

Velké rakety ve Svojku 4.5.2013

  První ze tří akcí v roce bylo setkání příznivců velkých modelů raket  v sobotu 4. května ve Svojku u Lomnice nad Popelkou. Vydal jsem se tam  z klubu sám i když minulé dny pršelo a předpověď na sobotu nebyla nejlepší.

 

 

 
Velké rakety Koprník 29.9.2012

  Poslední sobotu v září pořádali raketýři z Prahy tradiční setkání Příznivců velkých modelů raket. Z našeho klubu jsem vyrazil sám brzo po ránu a celou cestu jsem jel téměř v mlze. Za Doksama už ale svítilo sluníčko a vydrželo až do čtyř odpoledne, což jsme kvitovali, protože to je základ každé úspěšné akce .

 
 

Festival raket ModelPark 2012 30.6.2012

Letošní setkání příznivců velkých  modelů raket si vzal na sebe opět Karel Pecka s kamarádem Pepou Fürmeierem z Mnichova. Celé akci předcházela příprava v propagaci akce, měli jsme pěkné  upoutávky a tak se na akci přišlo podívat dost lidí.

 

Raketýři v Lomnici n/Popelkou 5.5.2012

 Jinak se to nedá nazvat. Dohodl jsem se s Karlem Peckou a vyrazili na východ od nás. Lomničtí raketýři pořádají létání až v obci Svojtek, což je ještě o kousek dále. Jeli  jsme s Karlem a Pepou / německý raketýr / už v 6 ráno za svitu slunce...

 

Raketoplány S8 ModelPark 2011  

Asi po dvaceti letech uspořádal náš klub raketomodelářskou soutěž a to hned soutěž ze seriálu Mistrovství ČR.Celou dobu nás totiž reprezentují Honza Čerepjuk a Petr Dubina, odchovanci klubu, kteří sice bydlí v Plzni a Jičíně, ale klubu Severka zůstali věrni.

 

Festival raket ModelPark 2011  

Už název , který tomuto klání modelářů dal Karel Pecka napovídal, že lze létat s jakýmkoliv modelem rakety. Z toho důvodu jsem i já naplánoval na stejný termín soutěž RC raketoplánů, protože jsem chtěl, aby i ti,  kteří létají jen  se soutěžními modely....

 

Velké rakety Koprník 2010  

Celý týden před akcí jsem si připravoval modely  s vědomím, že to bude akce jako vloni - pohodová, díky počasí.
Předpověď počasí však říkala něco jiného - má v sobotu pršet celý den. Nenechal jsem se zviklat a ráno vyrazil do 100 km vzdáleného Koprníku.

plus size cocktail dresses with sleeves vintage style bridesmaid dresses lace prom dress short sexy wedding dresses vintage style wedding dress cocktail party dresses vintage style bridesmaid dresses evening party dresses maternity evening dress evening dresses for women mermaid style prom dresses  

Festival velkých modelů raket ModelPark 2010  

 Jednou ze tří akcí v tomto roce, které se pořádají pro příznivce velkých modelů raket pořádal náš klub Severka Modelpark. Karel Pecka, který si vzal celou akci na triko to nazval Festivalem. S dobrou myšlenkou a úmyslem pozvat k nám na modelářské letiště co nejvíce příznivců raket.

 

Raketýři v Lomnici n/Popelkou 29.4.2010  

 Když jsem se tentokrát chystal jet do Lomnice, bral jsem v úvahu doporučení pořadatelů - vzít si sebou teplé oblečení a zimní kabáty, protože v předchozích 4 ročnících byla vždy zima a funělo. Sice předpověď byla skvělá, mělo být jasno a teplo, ale věř jim !

 

Velké rakety Koprník 2009  

  Letošní "Setkání příznivců raketových modelářů" v Koprníku bylo skutečně svátkem. Jinak se to nedá říci o skutečně zdařilé akci, kterou uspořádali raketýři z Prahy.

 

Velké rakety v Suché 2009  

  Když jsem před dvěma roky ukončil akci Velkých raket, už jsem nechtěl nic podobného konat. Důvodů bylo dost, od počasí až po účast raketýrů. Letos mě kolega Karel Pecka přesvědčoval, že to zkusíme znova.

 

Světový pohár raket v Krupce  27.6.2009  

Každým rokem  v květnu pořádá raketomodelářský klub v Krupce " Světový pohár raketových modelářů ". Letos se na Srbickém pahorku, kde soutěž probíhá sešlo ke svému klání 80 závodníků z 8 zemí + 30 rozhodčích a časoměřičů.

 

  Propozice Setkání příznivců velkých modelů raket 22.8.2009  

Koprník 2008  

Když jsem v sobotu 4.řína vyjížděl z domova, bylo to ošklivé. Pohled na zahalené Ústí do mlhy nesliboval nic hezkého, ale viditelnost podle Labe byla dobrá.

 

Setkání příznivců velkých  modelů raket Koprník  6.10.2007  

6.října 2007 jsem se vypravil na akci raketových modelářů z Prahy 7, kteří pořádali už 3. ročník Setkání raketýrů s velkými modely.

 

Setkání příznivců velkých    modelů raket 1.9.2007  

Když jsem celou tuto akci připravoval, věřil jsem tomu, že možnost použít jakého-koliv motoru do raket , zvýší zájem raketových modelářů o tyto akce a bude nás přibývat.

 

  Propozice Setkání příznivců velkých modelů raket 1.9.2007  

Mistrovství ČR raketových modelářů 26.6.2007  
Mistrovství ČR raketových modelářů se létá jako seriál soutěží, které pořádají kluby po celé ČR.   

Mistrovství ČR raketových modelářů-žáků

15.6.2007  
Od pátku 8.6. do neděle 1O.6. jsme se zůčastnili  Mistrovství ČR raketových modelářů-žáků. Soutěž se konala na letišti Točná v Praze a zůčastnilo se ji 56 závodníků.   

  Den dětí

1.6.2007

 
Dne 1.6.2007 náš kroužek pořádal v rámci Mezinárodního dne dětí v areálu Chlumecké základní školy ukázku své práce.