RCEN


   

Ústecká elektra 24.8.2013

  V sobotu 24.srpna jsme uspořádali plánovanou soutěž kat. RCEN, kterou pořadatelsky zajišťoval Jarda Imiolek s dalšími členy klubu, včetně časoměřičů. Počasí nám vyšlo na jedničku, protože bylo slunečno, asi 23 °C a pofukoval nevelký větřík.

Ústecká elektra 20.4.2013

 RCEN v ModelParku .Ta nekonečná zima je snad již definitivně minulostí. Náznaky letního počasí přišli ve čtvrtek a i pátek byl poměrně pěkný den. Na sobotu byl předpovídán vítr, déšť a teploty okolo 10°C, což je o ca 18°C méně, než v již zmiňovaný čtvrtek

RCEN Roudnice n.Labem  30.9.2012

Díky Václavům jsme měli prodloužený a podle meteorologů také poslední, letní  víkend. V pátek RCEK v Horní Brané, v sobotu F5J v Hořicích a konečně v neděli - RCEN v Roudnici nad Labem.


MČR RCEN 2012 ModelPark

Po 4 letech se v ModelParku v Suché konalo mistrovství republiky v "dinosauří" kategorii RCEN.  Pořadatelství se ujal domácí klub Severka ModelPark, zejména Jarda Imiolek, Karel Jeřábek a Pavel Štern.

Ústecká elektra 21.7.2012

Letos pořádá náš klub MČr RCEN a tak druhá soutěž byla taková "generální" zkouška. Po 14 dní trvajících deštích byla plocha silně podmáčená. Ale i tak jsme našli vhodné místo pro přistávací pásy. 14 pilotů - 5 startovišť= 3 skupiny. To celé znamenalo, že soutěž bude rychlá.

Ústecká elektra 21.4.2012

  Letošní první "ENka" v ModelParku měla dva důležité momenty. Především pro nás, pořadatele. Jednak jsme se jako klub přihlásili k pořádání MČR RCEN 2012 a tak padlo rozhodnutí, pojmout soutěž jako přípravu a byl použit program pro organizaci soutěží SORG. Jako druhý podstatný moment byla přítomnost mladého pilota Sebastiana Schmolla z klubu Hoyswerda v nedalekém Německu.

Ústecká elektra 10.9.2011

 Letos již třetí RCEN v ModelParku. A k mému neskutečnému potěšení přijelo celkem 15 !!! pilotů. Pokud se nepletu, jde o letoční RCEN rekord :-) K tradičním účastníkům se připojili Jirka a Jirka. Tedy Veselovský a Váňa.


Ústecká elektra 23.7.2011

 Druhou soutěž RCEN v Suché pořádal Jarda Imiolek.Jejímu konání předcházely dvě události.Na diskuzním fóru se objevily názory, že "ENka" jsou před vymřením. Druhý problém bylo počasí. Celý týden pršelo. A to tak, že se opět po roce dostavily na několika místech záplavy. Pro pořadatele není ani jeden z těchto faktů příliš pozitivní.

RCEN Pesvice 28.5.2011

  Při vyslovení jména Pesvice mi okamžitě vyskočí pohoda a výborné karbanátky. A tak nebyl důvod váhat a vyrazil jsem, spolu s Jardou Imiolkem na další soutěž RCEN.

Ústecká elektra 23.4.2011

RCEN žije !!!!   Alespoň tohle je potěšující informace.Opět po roce jsme se sešli ve stále se rozvíjejícím areálu, našem domovském letišti, v Modelparku v Suché.Počet pilotů 10. Je tedy pravda, že sedm pilotů bylo "domácích", nicméně se mezi nás, "padače" , přidala nová tvář - Ruda Rada.

Ústecká elektra 25.9.2010

Celý týden před plánovanou soutěží bylo pěkně.I proto jsem se na sobotní "padání" těšil. Příprava proběhla - přijímačové aku u IONa jsem dal nabít ještě večer a po třech měsících jsem vytáhl Primeru.Naposledy létala na Autonomy v Manušicích.a přibalil i můj nový, 350W zdroj.

Kladno 29.5.2010

Tak a je tady RCEN v Kladně. Tedy pro přesnost - pořádané Kladenskými na letišti Velká Dobrá.                        Já osobně jsem tady teprve podruhé. Nicméně po loňském ročníku , jsem jen pevně věřil ve změnu. A ta přišla. Bohužel jen v počasí. Na rozdíl od loňského ročníku bylo letos nádherně. Modrá obloha, občas nějaký ten mrak a vítr jen mírný, za to ale proměnlivý.

Pesvice 22.5.2010

Další soutěž seriálu RCEN na severu byla v Pesvicích. Jezdím tam rád. Parta lidí okolo Vlasty Kocourka je prostě skvělá a zdejší soutěže bývají velmi pohodové.Samozřejmě i díky kolegům pilotům, kteří sem jezdí.A nejinak tomu bylo i tentokrát.

 


Ústecká elektra  24.4.2010

Po roční přestávce, způsobené celou řadou důvodů, jsme letos zahájili sezónu RCEN na Severu.

 

 


RCEN Roudnice nad Labem 27.9.2009

 Svatý Václav před námi a to znamená, že v Roudnici jsou " ENka". Jako již poněkolikáté.


Výsledky soutěží RCEN 2009

Výsledky soutěží RCEN 2008

Písnice 2008

A je to za námi. Další ročník soutěží RCEN  byl, jak je již zvykem, zakončen soutěží v Písnici.Letošní soutěž byla ve znamení ranního mrazíku ( já např. ráno musel oškrábat led s předního okna u auta ), který postupně ustoupil sluníčku a teplota se vyšplhala na příjemných 14°C. Drobný problém přinesl vítr. Ten foukal celý den s různou intenzitou. Jeho sílu odhaduji někde mezi 3 - 7 m/s.

Ústecká elektra    14.9.2008

14.9.2008 se v ModelParku v Suché konala druhá Ústecká elektra. Měli jsme docela strach z počasí. V sobotu, během Hacker pylon racing show bylo modré nebe a teplota přijatelná. Na dnešek mělo být zataženo a zima. A tentokrát se předpověď vydařila.

Pesvice 6.9.2008

Tak prázdniny jsou za námi a letošní seriál soutěží RCEN se také po prázdninové odmlce znovu ohlásil. A to hned dvakrát za jeden víkend. Tady na severu to byla , jako již tradičně, soutěž v Pesvicích u Chomutova.

                             MČR RCEN Soběslav  14. - 15.6.2008   trochu jinak...


MČR RCEN Soběslav  14. - 15.6.2008

 Letošní MČR RCEN se konalo v Soběslavi. Jeho uspořádání se ujal Míra „ Ariane“ Kučera a  ostatní členové z LMK Bechyně. Ti, kteří Ariana znají  asi ani na chvilku nezapochybovali, že vše bude perfektně zvládnuté. A i tato skutečnost byla důvodem, proč se MČR zúčastnit.

Ústecká elektra    3.5.2008

 Druhé kolo RCEN na severu Čech se konalo v sobotu, 3. května 2008 v areálu ModelPark v Suché uTeplic. Trochu nejistoty ohledně kvality přistávací plochy bylo určitě na místě.

Jarní drátenické XXXVI   -  26.4.2008

 Několik posledních roků začínala sezona RCEN na severu v Manušicích. A ani letos tomu nebylo jinak.

Prozice k MČR RCEN 2008


 

Kalendář soutěží RCEN 2008


 

Výsledky soutěží RCEN 2007


Roudnice 14.10.2007

Oproti minulému termínu se počasí změnilo k nepoznání. Ráno jsem sice byl donucen narychlo najít škrabku a oškrábat omrzlá skla u auta ( k ránu bylo -2°C ).

Písnice 7.10.2007

Jak už je v seriálu soutěží RCEN zvykem , je vrcholem sezony soutěž v Písnici u Prahy.                    .

Svatováclavské elektropolétání - Roudnice 28.9.2007

  Předposlední soutěží v seriálu soutěží RCEN 2007 je, jako každý rok, soutěž v Roudnici nad Labem. A protože Roudnice je nedaleko Prahy,  bývá pravidelně velmi silně obsazena.

Ústecká elektra 23.9.2007

Již při přípravách Ústecké elektry nám největší starost dělala předpověď počasí. Meteorologové sice slibovali slunečno , ale současně také ranní mlhy. A jak to dopadlo ?

 

Pesvice  2.9.2007

Tak jsme se , letos podruhé , vypravili do Pesvic na další soutěž RCEN . Pesvice jsou známé jako místo , kde vždy vládne dobrá nálada. A nejinak tomu bylo i tentokrát. Já přijel o něco dříve než obvykle a tak sem byl na letišti jako třetí. Typické , velmi milé přivítání bylo završeno pozváním na ranní šálek kávy. A tak jsme si mohli v klidu popovídat a probrat změny.

 

RCEN Strakonice 5.8.2007

Velmi oblíbená a všemi očekávaná soutěž RCEN  ve Strakonicích se tentokrát uskutečnila v neděli 5.8.2007. A protože pro nás , severočechy , je to opět poměrně daleko ( cca 210 km ) ,vyrazili jsme do Strakonic plni očekávání už v sobotu po obědě. Po celkem pohodové cestě nás trochu zaskočila objížďka , ale vše jsme v pohodě zvládli a na letiště dorazili okolo 16:00.

MČR RCEN 2007 ModelCity Znojmo 23. - 24.6.2007

Letošní rok bylo Mistrovství republiky v Kategorii RCEN naplánováno na víkend 23. - 24.6.2007. K jeho uspořádání se přihlásily modeláři ze Znojma a konalo se ve vyhlášeném areálu ModelCity nedaleko od Znojma.

  A tak je celkem jasné , že jsme se rozhodli se tohoto " vrcholu " sezony zůčastnit také. Není tolik příležitostí , kdy se potkají kolegové a kamarádi ze všech koutů Čech a Moravy.


Pesvice 11.5.2007

 
A je tady další sobota a další den „D“. Ale pro nás bohužel den deb.. . A přitom jsme se tolik těšili na další kolo soutěže RCEN , tentokrát pořádané na letišti v Pesvici.  Celé to začalo již ve čtvrtek , kdy se přez naše území přehnala větrná bouře doprovázená silným a vytrvalým deštěm. Předpověď počasí nám na sobotu slibovala zklidnění ( vítr měl mít rychlost do 8m/s ) a oblačnost se měla protrhávat. Již v noci byla obloha poseta hvězdami a ještě v půl šesté ráno začalo vycházet sluníčko a rozptýlilo obavy ze špatného počasí. Ale…….Již cestou do Pesvic začaly problémy. Konkrétně kluci Lánovi museli cestou několikrát dolévat vodu do chladiče , aby předešli „ upečení “ motoru jejich vozidla. Údajně je na vině netěsnost chladiče.

 

Ústecká elektra 5.5.2007

Tak už je to tady. Kolotoč soutěží RCEN na severu Čech nabírá na otáčkách a po úvodní soutěži v Manušicích následovala soutěž v Suché u Ústí nad Labem  Ústecká elektra.    

Všichni , kteří zde byli naposledy na podzim , museli být více než překvapeni proměnou , kterou letiště za tuto dobu prošlo. Je zde vybudovaná ochranná síť s asfaltovou přístupovou plochou na ranvej . Myslím si , že s přihlédnutím k výkonům a rychlostem , která dnes letadla dosahují , ať už spalovací nebo elektro , je více než chvályhodné myslet na vlastní bezpečnost a bezpečnost diváků – tím nechci zpochybňovat kvalitu a um pilotů , ale ruku na srdce – jsou to jen stroje a ….      --     --    --


MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2006

Byl jsem v v listopadu 2005 požádám trenérem pro RCEN Michalem Michnou zda bych nepořádal toto mistrovství. Po zvážení svých možností jsem usoudil že sami jako klub tuto akci nezvládneme. Proto jsem požádal RC klub Ústí nad Labem o pomoc, kluci vyšli vstříc a tak mohu říci že se mistrovství koná. Zde jsou propozice a dá se říci že již pevné. Měnit se nic nebude, maximálně komise JURY a to průběh ani pořádání soutěže ovlivnit nemůže.

 
     

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2005

 Po dlouhém očekávání nadešel den „D“ kdy jsem měl odjet do Vyškova na mistrovství České republiky v RCEN. Dá se říci že časový rozpočet jsem nezvládl a se svou manželkou vyrazil po osmé ráno z Ústí nad Labem ( Chlumec). Cestu nikterak nemá cenu popisovat, dlouhá a nudná jediné štěstí, že ty dálnice jsou v takovém stavu že člověka by ten mikrospánek nepřepadl………….

 

Mé stránky o RCEN

 
Kategorie RCEN patří do celkově pohodové kategorie. Jedná se o modely větroňů poháněné elektromotorem.Princip soutěže spočívá v tom že: Modelem se vyletí do libovolné výšky za pomocí motoru.Motorový chod není časově omezený.Po dosažení své výšky se vypíná motor a toto se hlásí časoměřiči. Soutěžící musí nalétat šest minut a  každou vteřinu letu se počítá jeden bod.V tomto čase také musí přistát na čáru dlouhou 30 metrů a co nejblíže k její ose, měřeno od kuželu modelu..