Ostatní


Popis akcí , kterých jsme se také účastnili


Polo Ralph Lauren Discount Cheap Polo Ralph Lauren ralph lauren polo shirts sale Cheap Polo Shirts for Men Polo Long Sleeve Shirts Best Long Sleeve Polo Shirts wedding dress online shop jovani prom dress knee length prom dresses yellow cocktail dresses best wedding dress designers knee length prom dresses long sleeved evening dresses sexy cocktail dress

   
Novoroční polétání 1.1.2015

Jako snad většina modelářských nadšenců i náš klub  na Nový rok pořádal přátelské setkání a Novoroční polétání. Počasí - téměř bezvětří, chvílemi sluníčko, mokrý sníh. Účast tradičně veliká, nálada výborná.


Výcvik záchranářů 30.9.2014

 Ve čtvrtek 30. října proběhl v Modelparku výcvik záchranářů, kteří nacvičovali slaňování z vrtulníku. Bylo sychravé nepříjemné počasí a s větrem z vrtulníku, to nebyla zrovna příjemná práce. Ale těžko na cvičišti,....


Jezero Milada 2014

  Tak se jmenovala akce, které jsme se zúčastnili na pozvání pořadatelů, kteří chtěli veřejnosti ukázat, jak vypadá okolí jezera po všech úpravách a letech napouštění vody. Na různých místech se konaly akce, které zajišťovaly kluby a společenské organizace, aby zviditelnily svoji činnost.


Polétání s jety 2014

  Letošní první Polétání s Jety bylo ve znamení pochybností, zda vůbec bude nebo se odvolá. Ještě v úterý byly zprávy, že nemáme nic zajišťovat, ale ve středu se rozhodlo, že se setkání uskuteční i s tím, že přijede méně účastníků. Co to způsobilo?


Čarodějnice 2014

Ve středu 30. dubna jsme se opět sešli na pálení čarodějnic, někteří s rodinami, nebo známými a příbuznými. Při krásném počasí, za téměř úplného klidu a asi 20°C jsme si odpoledne a navečer poletovali se svými modely a Petr Šulc dával k dispozici možnost zalétat si ...


Letecký den v Německu 2014

  Na pozvání německých modelářů jsme se vypravili s Karlem Peckou reprezentovat náš klub do Reidholdshainu, což je obec 50 km od mého bydliště. Oni k nám jezdí a tak jsem byl zvědavý, jak to u nich vypadá s létáním a prostorem, kde létají.


Otevírání nebe 2014

  V sobotu, 5. dubna už od rána bylo zataženo a tak jsme měli co dělat, abychom to nebe otevřeli. V tomto ohledu, se nám to nepovedlo po celý den!  Ale počasí, bylo jak na objednávku: teplo asi 18 stupňů, vůbec nefoukal vítr....


Zimní polétání 2014

  Tak jako v minulých letech život na letišti neustal ani v zimních měsících zvláště, když trochu sněhu bylo v polovině ledna a pak už to bylo na létání jako v létě. Když napadl sníh, řadě z nás to vůbec nevadilo, protože si někteří instalovali na modely lyže...


Novoroční polétání 2014

 Tentokrát se to podařilo. Počasí bylo vlídné – mlhavo, zataženo, ale teplota nad nulou a bezvětří ! Jev, který je málokterý den v Modelparku a tak se sešla pěkná parta 18 členů s modely.


Výstava modelů v Ústí nad Labem

 V sobotu 23. Listopadu uspořádali ústečtí modeláři výstavu plastikových modelů v muzeu v Ústí nad Labem. V Rytířském sále měla....


Polétání s jety

  Na sobotu 5.října pozval Pavel Štern několik kamarádů na polétání v Modelparku v Suché. Nakonec jich přijelo 27 včetně mechaniků a přivezli 17 modelů. Část jich přijela už v pátek a ostatní se dostavili v sobotu ráno.


Tanec mezi žiletkami

Tak nazval soutěž combatů Pavel Dvořák (nový člen klubu), kterou uspořádal v Modelparku  17.a 18. srpna. Soutěže se zúčastnilo 21soutěžících za pěkného slunečného počasí a mírného větru. Soutěží se po skupinách 7 soutěžících, kdy se každý snaží odsekat z tažené stuhy  za modelem co nejvíce kousků...


Corsair F4-U

  Ten, kdo navštívil Modelpark od čtvrtka do úterý 13.srpna, mohl vidět unikátní model Corsaira F4 –U v různé podobě, od rozebrání na kousky, až po zálet modelu. Probíhalo zde dokončení stavby........


Elektromakety v ModelParku 2013

 V sobotu,  8.června 2013, se konal již 3. ročník Elektromaketářské  v Modelparku v Suché u Teplic.  Po mnoha propršených dnech které nám vyvrcholily záplavami po celé naší republice, se celý organizační tým Elektromaketářské modlil za lepší počasí. Dalo to opravdu fušku, ale za daných okolností vyšlo na jedničku.


Paraglaidisté v Modelparku

 V úterý jsem se dozvěděl, že ve středu 12.června bude parta paraglaidistů zkoušet startovat pomocí navijáku v Modelparku. Domníval jsem se, že tam budou celý den a tak jsem jel po obědě. Měl jsem co dělat, abych stihnul opravdu poslední start.


Větroň v ModelParku

Na setkání Jetů jsem mluvil s Radkem Ottou, bývalým členem našeho klubu, který se teď věnuje létání na větroních o tom, že se někdy přiletí podívat do Modelparku. Náhoda chtěla, že v úterý dělal přelet do Plzně a při zpáteční cestě už by nedolétl do Užína, kde má hangár a musel nouzově přistát u nás. Došel mu totiž i benzin pro pomocný motor. 


Pozvánka na Elektromakety

Jety v ModelParku  18.5.2013

 Letošní  Jarní  polétání začalo v pátek 17.května sjížděním většiny účastníků.  Obloha byla polojasná, chvílemi zatažená, ale jihovýchodní vítr s nárazy možná 20 m/s. I přesto se modely vybalovaly z aut a přenášely na odstavnou přípravnou plochu.


Pálení čarodějnic 2013

  Letošní akce byla ovlivněna dvěma faktory.  Nebylo možné udělat velkou hranici na rozpracovaném ohništi, aby se nepoškodilo před dokončením. Druhým faktorem, který ovlivnil celou akci, bylo počasí. 


Zimní létání 2013

  I když je zima, jsou dny, kdy je v Modelparku klidno a téměř bez větru. Láká to k polétání a tak se o víkendech nebo v úterý , kdy jsou klubové dny,  najde i pár odvážlivců a přijdou si zalétat.


Novoroční polétání 2013

  Na Nový rok se scházíme v Modelparku každoročně, ale letos to bylo vyjimečné. Sešlo se nás 20 členů s modely + další příznivci. Byl snad jeden stupeň nad nulou, ale louže zamrzlé.


Polétání 8.12.2012

  Členskou schůzi jsem úmyslně svolal na sobotu v 16 hodin s tím, že když bude hezky, může si každý zalétat, když váží cestu do Modelparku. Našlo se jich šest –Martin Tintěra, Josef Klíma, Pavel Nisser, Venda Ryzák, Jitka Chudáčková  a Sláva Jeníček. 


Podzimní polétání s jety 2012    29.9.2012

Jako každý rok uspořádal Pavel Štern rozloučení se sezonou 2012 pro piloty a příznivce jetů v ModelParku v Suché.

 Ranní mlha byla hustá, ale po jejím rozplynutí čekalo na všechny zúčastněné modré nebe a sluníčko.


Malá elektromaketářská - rozlučka     22.9.2012

Na 22.září pozval Roman Exner maketáře na rozloučení se sezónou 2012. Noční liják a chladné ráno odradilo asi řadu´účastníků a tak přijeli ti, kteří jsou na fotkách.


Lipence 8.9.2012

V sobotu 8.září jsme s Pavlem Šternem vyrazili na největší akci v Čechách do Lipenců za Prahou. Řada z vás tam byla a tak víte jaká je to akce, více jak stovka účinkujících a 2500 diváků jen v sobotu


Jety ve Znojmě 18.8.2012

V sobotu 18. srpna jsme si s Pavlem Šternem udělali výlet do Znojma na akci létání s Jety. Neměli jsme sebou žádné modely a tak to bylo pohodové. Bylo pěkné počasí a žádné nervy, jen jsme sledovali, co všechno se sešlo nejen našich modelářů, ale i zhraničních. Že bylo na co koukat, vidíte na fotkách, které jsem pořídil.


7.ročník mezinárodního leteckého dne v ModelParku 2012

  Již 7.ročník mezinárodního leteckého dne pořádal na letišti ModelPark Suché RC klub UL. Tradičně bylo k vidění spousta zajímavých modelů, ačkoli účast byla poznamenána "prodlouženým" víkendem a každodenními bouřkami.


Elektromakety v ModelParku 2012

 Další plánovanou akcí našeho klubu byla dlouho avízovaná akce malých maket s elektromotory. Nešlo o soutěž podle pravidel , ale pro zpestření létání se uspořádala soutěž jen podle dohodnutých pravidel.


F3B v ModelParku 2012

 Po pěti letech uspořádal náš klub opět soutěž větroňů  mezinárodní kategorie F3B. Létala se sice jen úloha v trvání letu s přistáním na bod, ale i ostatní úlohy mohli případní diváci vidět.


Jarní polétání s jety 2012

 První větší akcí našeho klubu je vždy toto Polétání. V průběhu týdne se ukázali „ledoví muži“ místy mrzlo a počasí hrozilo ,jenže koncem týdne naštěstí přišel obrat a tak jsme mohli už v pátek za polojasného počasí přivítat první účastníky akce, kteří zkoušeli co bylo nutné.Dorazil Miroslav Pastyřík s Fantazinem , Petr Gubi  s Albatrosem .......


Novoroční polétání 2012

  Tradičně již od roku 2006 se scházíme na Nový rok zahájit létání po právě užitém Silvestru a posledním sobotním létání za pěkného počasí. Tentokrát nám v neděli 1.ledna nepřálo počasí. Od rána bylo sychravo, mlha, občas drobný déšť, slabý větřík a teplota kolem 5 stupňů nad nulou.


Polétání s jety   1.10.2011

  Stalo se již tradicí, že sezóna létání s modely poháněnými turbínovými motory, tzv. jety, začíná a končí na severu čech, v ModelParku.A nejinak tomu bylo i letos. Kónkrétně v sobotu, 1.10.2011.

  Zatím co v údolí byla mlha hustá tak, že by se dala krájet, v areálu ModelParku, který je na kopci, bylo nádherně. Azurově modrá obloha, sluníčko a vítr tentokrát téměř nefoukal.A právě ona modrá obloha a sluníčko


Podkrušnohorský helislet 2011

 V sobotu se v ModelParku v Suché konal sraz příznivců heli ,pořádaný Martinem Procházkou- Prochymodel . Ranní mlha se brzy rozplynula a na letovou plochu nastoupila početná skupina pilotů. Oproti poslednímu srazu v Suché je výrazně znát nárůst velikosti jednotlivých modelů. Současně se, podle mého letmého pohledu, zvýšila nadvláda elektro pohonu.


Malá elektromaketářská 3.9.2011

Po velkém úspěchu prvního ročníku Malé elektromaketářské se Roman Exner a Pavel Nisserrozhodli uspořádat ještě jedno setkání příznivců těchto modelů.Termín stanovili na 3.9.2011. A nutno dodat, že počasí objednali perfektní. Slunečno a krásně teplo. Víte opravdu minimální.


RCmaniak show  6.8.2011

  Nápad zorganizovat "slet" diskutérů z fóra RC Mania dostal její administrátor Tomáš Ciniburk. Cílů této akce bylo hned několik: Poznat se "face to face", polétat, podiskutovat, ale především říci své návrhy a připomínky k chystanému přechodu fóra RC Mania na jiný server a hlavně "nový engine".


6.mezinárodní letecký den 2011

V sobotu 2.července se uskutečnil  již 6 ročník Mezinárodního leteckého dne, který pořádal Ústecký klub. Vše bylo nachystáno, připraveno, jen to počasí se nepodařilo, nějak ještě nezvládáme


Malá elektromaketářská 11.6.2011

Nápad zorganizovat soutěž "skoro" a polomaket menších elektromodelů dostal Roman Exner.

 Jen u nás, v ModelParku, jich létá několik a nabídka na trhu je také celkem široká. A tak nic nebránilo uskutečnění této myšlenky.Jednalo se o " setkání pilotů letadel spojené s neoficiální amatérskou soutěží pro elektromakety letadel ...


Jety v ModelParku 14.5.2011

V sobotu 14.května  se uskutečnilo plánované polétání, na které zve Pavel Štern všechny, kteří létají s těmito nádhernými stroji. I když nebyly žádné propozice ani psané pozvánky, i přesto se už někteří účastníci dostavili v pátek a ubytovali se v Modelparku.


Ústecký Hopík 2011

Již po čtvrté se v ModelParku sešli "paragáni" na svoji soutěž. Organizačně vše, jako každý rok, zajišťovala rodina Wainerových od prezentace přes měření , občerstvení až po vyhlášení výsledků.


Museo del´Aeronautica Gianni Caproni Trento

Cestou do Cremony jsme si udělali zastávku v hlavním městě autonomní oblasti Trentino-Alto Adige a navštívili zde letecké muzeum Museo dell´Aeronautica Gianni Caproni. Samotné muzeum je cca 10 minut autem od centra města a je umístěno v budově, která je součástí letiště Aeroporto G.Caproni Trento.


Polétání v ModelParku  2.4.2011

Na sobotu, 2.4.2011 se domluvil Radek Suk spolu s několika dalšími kolegy, piloty jetů na zalátání nových strojů před blížící se sezonou. A tak se v ModelParku v Suché sešlo několik velmi zajímavých letadel.


Novoroční polétání 2011

Tradičního novoročního polétání se letos zůčastnilo 25 modelářů  převážně z našeho klubu a z ústeckého  klubu. Je to vidět i na snímcích pořízených z parkoviště , kde bylo 17 automobilů. Letos bylo opět nasněženo, ale více než jiné roky. To jste mohli vidět i z aktuelní fotky našich webových stránek, kterou tam Honza dal, abyste viděli dopředu než pojedete,  jak tam na letišti je.


Modelová železnice v Trmicích

Členem našeho klubu je i  Petr Šulc, který se věnuje i stavbě plastikových modelů. Protože dnes pořádali poslední kolo jejich výběrových soutěží v Trmicích, tak jsem se tam zajel podívat . Bohužel jsem celou výstavu neviděl jen proto, že jsem tam jel až po obědě – neznaje poměry, jak jejich soutěže probíhají.

To mi však nevadilo, protože jsem si popovídal s kastelánem zámku Janem Součkem, který zde již řadu let vystavuje a provozuje největší sbírku modelových železnic u nás..........


3.přátelské polétání v ModelParku 2.10.2010

Na první sobotu v říjnu pozval Pavel Štern všechny majitele Jetů na Polétání v Modelparku, které tak už po třetí ukončuje sezónu létání s jety. Kromě těchto pilotů pozval i řadu dalších modelářů, kteří zpestřovali bohatý program.


Eurocopter EC 135 24.9.2010

Dnes odpoledne jsem dostal nabídku prohlédnout si vrtulník Letecké záchranné služby. Samozřejmě jsem ji velmi rád přijal a rychle vyrazil směr Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem. Nádherné počasí, zajímavý stroj a velmi ochotný "létající doktor" jako průvodce.


Oslava 10let RC Revue Šiklův Mlýn 28.-29.8.2010

 Na výzvu časopisu RC revue jsme se s Pavlem Šternem a Jakubem Vlkem přihlásili k účinkování na této akci. Už místo konání -  Šiklův mlýn u Nového Města na Moravě dávalo předem záruky, že ......


Setkání elektroletů - pozvánka 1.8.2010

V sobotu 7.8. se uskuteční v Modelparku od 17.hodin setkání elektroletců s modely pro kategorii RCEN, bez ohledu věku a typu modelů.
Dáme si lehkou soutěž na tři kola a pak posedíme a pokecáme v Modelparku do noci......


Jet Over Czech 2010 10.7.2010

  V pátek 9.7.2010 jsme v obvyklé sestavě, tedy Pavel Štern, Jakub Vlk a já, vyrazili směr Znojmo na 6.ročník přehlídky jetů.Vyjeli jsme sice v 16 hodin,ale za Prahou jsme se dostali do zácpy a zdrželi se 1,5 hodiny.Po půl deváté jsme se již ubytovali v chatičce a ...


5.Mezinárodní letecký den 26.6.2010

  Tak Mezinárodní letecký den, pořádaný RC klubem Ústí nad Labem v areálu modelářského letiště ModelPark v Suché,  oslavil první kulaté narozeniny. Ano, konal se již pátý ročník


Jarní soustředění jetů ModelPark 15.5.2010

Letošní soustředění jetů připravoval Pavel Štern dopředu přípravou areálu a zabezpečením tak, aby všichni byli spokojeni. Co nemohl ovlivnit, to bylo počasí. Celý týden pršelo a tak byla plocha pěkně mokrá a místy stála na travnaté ploše voda. Účastníci se sjížděli už v pátek, ale stejně museli počkat na sobotní dopoledne.Naštěstí už nepršelo a tak se vyndavaly stroje a začala příprava na létání.


                   Ústecký Hopík 2010 8.5.2010

Soutěž uspořádal modelářský klub Ústí nad Labem jako každý rok. Organizačně vše zajišťovala rodina Wainerových od prezentace přes měření , občerstvení až po vyhlášení výsledků. Na soutěž se přihlásili 4 soutěžící z Mladé Boleslavi, domácí zastoupili manželé Wainerovi a z našeho klubu nás reprezentoval Matěj Vlk.


Novoroční polétání 2010

Hned prvního ledna po poledni jsme zahájili létání v Modelparku. Sešli se modeláři z domácího klubu SEVERKA, Ústeckého klubu, z Teplic a i diváci. Celkem nás bylo asi 25 odvážných, kteří za teploty mínus 2 stupně a mírného větříku si přišli zalétat , zajezdit a nebo jen pokecat


2.přátelské polétání ModelPark 3.10.2009 

V sobotu, 3.10.2009 se v areálu ModelParku v Suché sešla skupina modelářů, které pozval Pavel Štern na 2.ročník přátelského polétání. V podstatě se jednalo o uzavření sezony pro piloty jetů.


Krtkování ModelPark 2009

V sobotu se v ModelParku v Suché konal sraz příznivců heli s názvem Krtkování. Očekávala se silná ůčast a tak sem se plný očekávání na letiště vypravil.


Jet Over Czech 2009

Na celý víkend od 10. do 12. července jsme si vyrazili už počtvrté do Mašlůvek u Znojma na setkání pilotů tryskáčů. Pavel Štern s vnukem Jakubem Vlkem a já. Oni s tryskáči a já samozřejmě s raketou Little Joe.


4.mezinárodní letecký den ModelPark Suché 4.7.2009

V pořadí již 4.letecký den byl ve znamení stále se zvyšujícího počtu vystavených a předvedených modelů. Já jich napočítal cca sto. A to si nejsem jistý, že sem spočítal opravdu vše.


Let opravdovým Jetem 3.6.2009

 Minulý víkend mě kamarád Milan pozval na výlet na letiště u obce Červená Lhota u Plzně, kde se měl vznést do oblak v tryskáči. Až po cestě jsem se dozvěděl, že se jedná o L -39, kterou provozuje soukromá firma a na zakázku dělá vyhlídkové lety.


Ústecký Hopík 2009 9.5.2009

V pořadí druhý ročník RC para s názvem Ústecký Hopík se v sobotu 9.5.2009 uskutečnil v ModelParku.


JETY ModelPark 2.5.2009

V sobotu, 2.května 2009 se v areálu ModelPark v Suché u Teplic konal první slet Jetů v letošním roce. Každý, kdo viděl tato letadla v akci pochopí, že sem si to nemohl nechat ujít a nedočkavě sem odpočítával dny, které do soboty chyběly.


Korespondenční RCEx 7.1.2008

Vy - na rozdiel od nás - lietate zase v JEDNEJ KRAJINE podla ŠTVORAKÝCH PRAVIDIEL ... (Palo Lišhák)

 Tuto větu jsem si přečetl v jednom z e-mailů, které si vyměňuji s Jirkou Veselovským, takto trenérem RCEJ. A je pravdivá. Tedy, mimo FAI kategorií se u nás létají následující „termické větroně s elektropohonem“:


Polétání ModelPark 27.9.2008

V sobotu, 27.9.2008 se v areálu ModelParku v Suché sešla skupina modelářů, které pozval Pavel Štern na takové přátelské polétání. Akce sice nebyla nijak výrazně propagována, přesto se sešlo velké množství pilotů i diváků.


MČR RCA ModelPark Suché 2008 20.8.2008

Opět po roce pořádal  RC klub UL  MČR RCA v ModelParku v Suché.Stejně jako loni to je vrcholná soutěž sezony v akrobacii RCA. Narozdíl od loňského roku je ale tato akce dvoudenní.


Hacker pylon racing show ModelPark 2008 13.9.2008

Zase po roce zavítala do ModelParku v Suché  Hacker pylon racing show. Počasí slibovalo, že se dnešní den opravdu vyvede. Jasně modré nebe, mírný vítr a teplota okolo 18°C. Nikoho z přítomných ani nenapadlo, že se dnešní den změní v " černý pátek".


3.ročník mezinárodního leteckého dne

Již potřetí pořádal ústecký modelářský klub mezinárodní letecký den 5.7.2008. Akce byla očekávána ze strany modelářů s velkým zájmem, vždyť je co ukázat . Modely všeho druhu a jejich ovládání.


Jak ho dostat dolu ? 1.6.2008
V neděli odpoledne sem vyrazil na návštěvu ke svému modelářskému kolegovi s prosbou o pomoc s doladěním letadla. Už když sem vystupoval z auta, něco nebylo tak úplně v pořádku. Až po chvilce se objevil a já zjistil, co se děje.

Jarní Ústecký Hopík 17.5.2008

RC parašutisté se poslední dobou velmi rozšířili a tak bylo jen otázkou času, než se nějaká soutěž uskuteční i v ModelParku. Historicky první soutěž RC PARA na Ústecku zorganizoval Martin Wainer a dal jí název Jarní Ústecký Hopík.


Novoroční polétání 3.1.2008
Každý Nový rok si tradičně chodím zalétat a tak jsem i letos vyrazil na letiště v Suché, kde si dali sraz elektroletci z ústeckého klubu. Přijel jsem tam asi v jednu hodinu, parkoviště bylo dosti obsazené tak jak vidíte na fotkách.

Větrník 1.1.2008
Před pěti lety jsme se vypravili do Dortmundu na veletrh hraček a modelů. Kromě modelů všech druhů mě i zaujala expozice draků a jiných pohybujících se blbostí pomocí větru nebo pohybu lidí s nimi. Vzal jsem si prospekty od různých firem s tím, že si je v klidu doma prohlédnu. 

MČR RCA 29.9.2007
Dne 29.9.2007  se  uskutečnilo Mistrovství ČR v kategorii  RCA pořádané RC klubem UL.

  Soutěže se zúčastnilo 18 z 21 přihlášených soutěžících.


   Setkání s modeláři z Drážďan 22.9.2007
Na leteckém dnu v létě předvedlo své modely - převážně makety helikoptér, několik modelářů z Drážďan,kteří projevili zájem navštěvovat naše letiště a spolupracovat s kluby v Ústí a okolí. Proto jsme je pozvali na 22.9.2007 k navázání kontaktů ...........

     Hacker Pylon Show ModelPark 15.9.2007
V sobotu 15.9.2007 se v areálu ModelPark v Suché uskutečnil další závod v nově vzniklém seriálu Hacker Pylon Show. A protože mi zvědavost nedala , přijel sem se , na tuto pro mne novou disciplínu , podívat.

        2.Mezinárodní letecký den 7.7.2007
V sobotu 7.7.2007 pořádal RC Klub Ústí nad Labem CZE 113  již druhý ročník Mezinárodního leteckého dne s podtitulem Létáme pro radost. Tato velmi úspěšná akce se konala ve stále ještě rostoucím ModelParku - modelářském letišti u Obce Suché nedaleko Ústí nad Labem

Jets over Czech 2007

27.6.2007

  Tato velká akce pořádaná v areálu MODEL CITY ZNOJMO je všeobecně známá. ale málokdo ví, že Pavel Štern a já jsme se zůčastnili všech tří oficielních ročníků a i toho nultého.


F3B v Suché

28.5.2007

  O víkendu 26. 27.5.2007 pořádal Jirka Tůma ze Severky-Chlumec na letišti v Suché soutěž F3Béček a my jsme samozřejmě nesměli chybět.


Locations of visitors to this page - -